Naukowa Petarda - piknik naukowy w Młynie Wiedzy w Toruniu

Podczas pikniku naukowego organizowanego przez Młyn Wiedzy w Toruniu wystawiono stanowisko zdalnego sterowania 32-metrowym radioteleskopem znajdującym się w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach k. Torunia. W ramach atrakcji można było sterować radioteleskopem na żywo, a także podglądać parametry odbieranych kosmicznych sygnałów radiowych. Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem za sprawą dr Pawła Wolaka, doktoranta mgr Rafała Sarniaka oraz studentów astronomii - Szymona Żywicy, Jarosława Stephana oraz Michała Durjasza, którzy przyciągali odwiedzających piknik ciekawostkami na temat obserwacji radioteleskopem. Zaangażowani w organizację byli także dr hab. Maciej Mikołajewski, prof. UMK, dr Bartosz Lew oraz mgr Agnieszka Górska-Pukownik. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas w przygotowanie i realizację imprezy serdecznie dziękujemy!

Fot. dr hab. Winicjusz Drozdowski, prof. UMK
dsc_1551.jpgdsc_1549.jpgdsc_1577.jpgdsc_1583.jpgdsc_1455a.jpgdsc_1526a.jpgdsc_1537a.jpgdsc_1541a.jpgdsc_1542a.jpg